EMANUIL JORDANI

”Conkursi i parė i poesisė arbėreshe! Klik se tė dish mė shumė!

Emanuele Giordano: Fjalor
Klikoni mbi Fjalorin!
 
Takohet Auktori:
buzdhelpri@tin.it
(arbėrisht, italisht, spanjolisht, franxhis, grek, anglisht)
 
 
Lidhje me Botėn Arbėreshe

Arbitalia

Grand Tour (ngllis)

Paesi del Pollino

Chiese Arbėreshe in Calabria

Sibari.com

Histori Shqiptar

Albanian Identities (ngllis)

Early Albanian Documents (ngllis)

Linguistics

Fjalor

Diktionar Arbėresh - Italisht Fjalor Italisht - Arbėresh Botim 2000

I duhur pėr tė thellosh kėrkime shkollarė dhe vetėsorė

Pėrmban mė se 19.000 fjalė arbėreshe, tė pėrkthyera dhe tė shpjeguara me shėmbuj tė marrė nga auktorė tė ndryshėm arbėreshė dhe nga zėri i gjallė tė popullit, gjatė shumė vjet kėrkimesh.

Ka mė se 11.000 fjalė italiane - arbėreshe

Njė thesar kulturor e gjuhėsor

745 faqe

Çmim: US $40.00

Mirret pagim edhe me tė holla tė vendit

Pėrmban edhe shpėnzimin e dėrgimit.

Dėrgoni pagimin:

Emanuil Jordanit

87010 Eianina (Cosenza) Italia

Ndėrrim zyrtar kėtu

Se tė mėsosh shqiptimi arbėresh...Casa di Ejanina - Fotografia per Nicola TocciEmanuele Giordano

Emanuil Jordani

Zėri i Arbėreshvet

Artikuj nga
"Zėri i Arbėreshvet"

Bernardo Bilotta

Binard
Bilota
 
 
Frasnitė/
Ejaninė

Vend Italian

Vend Italian

Vend Ngllis

Gastronomia
English - Home
Home English

Italiano - Inizio Italiano
Inizio Italiano

Espańol- Inicio Espańol
Inicio Espańol

©2001 Emanuele Giordano, tutti i diritti riservati.

Vista ottimizata per Internet Explorer con risoluzione 800 x 600